Menu

Zamierzacie razem zamieszkać? Mamy kilka porad dla Was

Dla par urządzających dom razem jest to wyzwanie: jak połączyć dwa zestawy rzeczy i dwa style dekoracyjne w jedną przestrzeń, którą mają pokochać. „Gusta bywają różne i często ciężko się ze sobą spasować zwłaszcza jeśli chodzi tu o tak ważny krok jakim jest wspólna przeprowadzka, ale najważniejsze to znaleźć kompromis”- mówi stylistka Marianne Canada, gospodarz serii internetowych „HGTV Crafternoon”.

Każda osoba ma prawdopodobnie kilka mebli lub akcesoria, bez których nie mogę sobie wyobrazić swojego domu. Burnham sugeruje, że partnerzy powinni zgodzić się, że każdy może mieć trzy lub cztery takie rzeczy, które naprawdę uwielbia w wspólnym domu. Jeśli jeden z partnerów naprawdę nie lubi jednego z ulubionych rzeczy swojego partnera, można rozważyć tu zmianę koloru tego przedmiotu, mebla itd.

Urządzając swoje wnętrza należy wziąć pod uwagę gdzie najlepiej pasowałyby pozostałe nam meble oraz akcesoria, w którym miejscu byłyby one najbardziej funkcjonalne tak żeby nie zagracały naszej przestrzeni. Małe komody mogą służyć jako stoliki lub kredensy, a niskie stoliki mogą być używane jako stoliki nocne. Siedzenia w pokoju dziennym mogą sprawić, że pokój będzie bardziej przestronny, a mały stół kuchenny może dodać do pokoju rodzinnego dodatkową przestrzeń.

Zakup kilku nowych elementów i akcesoriów do domu może przyczynić się do jeszcze większego spasowania się partnerów i pomóc obu partnerom aby czuli się naprawdę komfortowo w swoich nowych wnętrzach. Pary mogą chcieć zapytać przyjaciela lub wynająć projektanta, aby zaproponował on nowe elementy, dzięki którym odnajdą oni harmonię w swoim nowym ognisku domowym.