Menu

Silosowa sztuka przynosi olbrzymi splash koloru do małego miasteczka Thallon

Na imponującej wysokości 30 metrów to z pewnością największe malowidła krajobrazu w Queensland. Ten potężny kawałek sztuki graffiti na silosach jest obecnie dumą miasta w tle góralskiej Thallon, na południowym pograniczu stanu, gdzie mieszka około 450 mieszkańców. Malowidła zostały utworzone przez artystów ulicznych w Brisbane Travisa Vinsona i Joela Fergie, prace nad malunkami trwały trzy tygodnie, szacuje się, że około 500 litrów farby potrzeba było do stworzenia tego niezwykłego dla oka malunku. Para ta szukała miejsca, które najbardziej pasowałoby do powstania ich dzieła. Coraz większa uwaga przykładana jest do silosowego artu, a rozrastająca się scena z grafitti szuka nowych inspiracji, odwołując się często właśnie do malowania na silosach.

„To mural, ale reprezentujący środowisko wiejskie” Myślę o wiejskich muralach, które trudne są do wyrażenia” mówi Vinson. Artyści współpracowali z lokalnymi fotografami, aby stworzyć symboliczny obraz Thallona z owiniętymi owcami i ptaki siedzącymi na drzewie gumy w pobliżu rzeki Moonie. „To zabawne, ale po namalowaniu sceny krajobrazowej przez cały dzień idziemy do rzeki i zamoczę się w tym, co malujemy”, powiedział Fergie. Obraz wyraża spokojną scenę, ale pan Fergie będąc wysoko na podnośniku powiedział, że malując poczuł silny wiatr i wcale nie było już tak spotkanie podczas tworzenia muralu. „Naprawdę nie lubię wysokości”, zaśmiał się. „Ale kiedy pracujesz nad czymś w tym rodzaju, wiesz, że nagroda w końcu przewyższa wszelkie wątpliwości, jakie masz w umyśle. „I myślę, że po trzech tygodniach bycia wysoko, zaczynam przełamywać ten strach”.

Zachodnie Queensland jest znane ze wspaniałych zachodów słońca. Jest tu naprawdę pięknie, można tu złapać oddech i popatrzeć na wszystko z trochę innej perspektywy. Malowanie muralu zakończyło się w połowie zimy.