Menu

Jak podejść do kwestii odbioru mieszkania od dewelopera?

Zastanawiasz się jak podejść do kwestii odbioru mieszkania od dewelopera? Przede wszystkim pamiętajmy, aby takie spotkanie odbywało się zawsze w ciągu dnia, kiedy co oczywiste możemy znacznie więcej dostrzec. Poświęćmy również na to odpowiednio dużo czasu, a w przypadku braku doświadczenia czy rozeznania w tym temacie, znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług inspektora, jaki spojrzy na mieszkanie z odpowiedniej do tego perspektywy. Przeanalizuj oraz dokładnie poznaj każdy zapis umowy, z określeniem wszystkich o warunków technicznych jak i podanych norm budowlanych. Należy posiadać także miarkę, próbnik, poziomicę oraz kątownik a więc narzędzia które przy ocenie takiego mieszkania mogą okazać się bardzo przydatne a nawet wręcz niezbędne.

Na co zwrócić największą oraz szczególną uwagę?

  • W pierwszej kolejności zwróć uwagę na całkowitą powierzchnię mieszkania, która jest niekiedy określana w różny co do tego sposób, chociażby w umowie może być zapis o powierzchni z tynkiem względnie bez.
  • Sprawdź czy wszystkie ściany są proste, oceniając ich pion oraz poziom, a także ewentualne kąty styku (również tynk ma być równo rozłożony)
  • Podobnie jak w przypadku ścian postępuj przy podłogach
  • Oceń prawidłowy montaż okien i drzwi, jednocześnie zwróć uwagę na szczelność a nawet wszelakiej maści uszkodzenia
  • Sprawdź poprawność całej instalacji teletechnicznej ( światłowodu oraz tej umożliwiającej odbiór telewizji, zarówno satelitarnej jak i naziemnej)
  • Wraz z próbnikiem i odpowiednią ilością żarówek, oceń działanie instalacji elektrycznej
  • Pamiętaj o pionach w wentylacji, które mają się zgadzać z planami, a potem sprawdź jej funkcjonowanie