Menu

Czy można stwierdzić, że stan zdrowia jest niewystarczająco dobry?

Mówimy o sobie lub innych ludziach zdrowy lub chory.  Czy zdajesz sobie sprawę, że 80% ludzi można określić jako osoby, których stan zdrowia jest niewystarczająco dobry. Nie są ani chore, ani całkowicie zdrowe.

Najczęściej taki stan występuje u osób po czterdziestce, ale też zdarza się u ludzie młodszych. Nie są chorzy, a jednak ich organizm nie działa optymalnie.  Na dobrą sprawę nie zastanawiamy się nad tym. Każdemu coś dolega, każdego coś boli od czasu do czasu. Niemal uważamy to za stan normalny.

Niepełne zdrowie to obniżona witalność, zmniejszona zdolność reakcji, gorsze przystosowanie się do warunków otoczenia. Oznacza to powtarzające się dolegliwości takie jak bóle gardła, częste grypy, poczucie zniechęcenia.  Osoby takie mają mniejszą odporność, podwyższony  cholesterol, podwyższony poziom cukru we krwi.

Zaczynamy myśleć o swoim trybie życia, odżywianiu, leczeniu gdy już jest za późno, gdy już wystąpiły objawy choroby. Tymczasem osoby o niepełnym zdrowiu mogą stać się zdrowsze jeśli zadbają o właściwą suplementację, dobre odżywianie.

Okazuje się, że w 60% stan zdrowia i długość życia są w naszych rękach.

Co w takiej sytuacji robić i jak sobie pomóc aby niepełne zdrowie nie przerodziło się w chorobę? Ważne jest zdrowe odżywianie, zdrowy tryb życia. Każdy to wie ale mało kto stosuje. Od czego więc zacząć?

Oczyszczenie organizmu – zanieczyszczenia, chemia, niestrawione jedzenie odkłada się w jelitach jak kamień w czajniku. Z czasem twardnieją w postaci złogów i utrudniają prawidłowe wchłanianie substancji odżywczych. Dlatego początkiem poprawienia zdrowia powinno być oczyszczenie przewodu pokarmowego z toksyn. Najprostszym sposobem jest korzystanie z łagodnych suplementów diety np. podwójna celuloza.

Suplementy diety – kolejnym etapem powinno być uzupełnienie składników odżywczych w organizmie. Według medycyny chińskiej zdrowie tracimy jeśli nastąpi zachwianie równowagi 5 żywiołów. Żaden narząd nie może samodzielnie spełniać swoich zadań. Aby panowała harmonia i zdrowie, narządy muszą współdziałać. Jeśli jeden narząd szwankuje, wpływa to na działanie innego narządu. Mówią o tym zasady medycyny chińskiej.

Kolejnym etapem będzie uzupełnienie diety o odpowiednie suplementy, które wspomagają organizm w jego pracy.