Menu

Makijaż dla cery dojrzałej

Makijaż dla kobiet dojrzałych. Tego typu makijaż śmiało można zaliczyć do jednych z trudniejszych w wykonaniu, ponieważ w tym wieku występują zmiany na skórze, które trzeba umieć umiejętnie zakryć. Największe kłopoty występują z cerą z przebarwieniami czy odcieniem ziemistym bądź żółtym. Podstawą tego typu makijażu jest dobra baza oraz korektor. W celu pozbycia się zaczerwień należy stosować korektor w kolorze zieleni. Dla ziemistej cery najlepsza będzie baza w odcieniu różu, a żółte plamy można skorygować korektorem fioletowym.

Makijaż francuski należy do bardzo stylowych makijaży subtelnie podkreślających urodę, gdzie najważniejszymi elementami są makijaż oczu i makijaż ust. Jest on przeznaczony przede wszystkim dla brunetek i szatynek dlatego, że tylko one mogą sobie pozwolić na wizaż w chłodnych typach kolorystycznych. Podkład dla tego typu makijażu powinien być o ton jaśniejszy od karnacji aby podkreślić wyrazistość ust. Kolor podkładu zależy od koloru cery. Makijaż oczu należy utrzymać w prawie niewidocznej tonacji i do tego celu używa się cieni w kolorach bieli, brązu i beżu.

Makijaż permanentny inaczej zwany trwałym jest bardzo bezpieczny. Makijaż tego typu podobny jest do tatuażu ponieważ wprowadza się tu barwnik w głębsze warstwy naskórka. Poprzez makijaż permanentny poprawia się takie elementy twarzy jak podkreślenie oczu, brwi lub ust taki makijaż utrzymuje się przez okres od czterech do pięciu lat bez konieczności poprawiania. Do jego głównych zalet – przede wszystkim, delikatnie i naturalnie podkreśla uroda kobiecą i wspaniale ukrywa większość defektów Spotykany jest również w medycynie kosmetycznej do ukrywania zmian skórnych, widocznych blizn i odbarwień, zmian po chemioterapii.